ze zahraničí

 
Srí Lanka uzná znakový jazyk
05/02/2021 16:25vložil(a) webmaster
ze zahraničíDalší země uznávající znakový jazyk

Cca 41 zemí na světě zavedlo znakový jazyk jako oficiální jazyk. Srí Lanka se tak stává dalším státem, který uzná znakový jazyk jako formální komunikační prostředek.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Collins Mutindi překládá hudbu do znakového jazyka
05/02/2021 13:46vložil(a) webmaster
ze zahraničíHudební režisér Collins Mutindi pochází z Afriky, je mu 34 let. Pro Word Is řekl, že hudba je také jazykem neslyšících. Že všichni mohou rozumět hudbě, protože jí lze přeložit do jakéhokoliv jazyka. Neslyšící tedy rozumí hudbě přeložené do znakového jazyka.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Slovenský znakový jazyk byl kodifikován
24/11/2020 09:01vložil(a) webmaster
ze zahraničí23.  září 2020 v rámci Mezinárodního dne znakového jazyka měli slovenští neslyšící občané (uživatelé SPJ) globální oslavu neslyšících spojenou s další výjimečnou událostí. Letos došlo ke kodifikaci SPJ (slovenského znakového jazyka). Slovenský veřejný ochránce práv podepsal Deklaraci o kodifikaci SPJ se slovy „Věřím, že i díky kodifikaci SPJ posuneme neslyšící občany dopředu při jejich začlenění do společnosti a zajistíme tímto aktem vůči nim také respekt, porozumění a přijetí ze strany většinové populace.“
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Nové vzdělání pro učitele v Dublinu
04/03/2019 09:50vložil(a) webmaster
ze zahraničíV Dublinu, hlavním městě Irska, zahájila městská univerzita nový vysokoškolský obor, který umožní lidem, jejichž jazykem je znakový jazyk, udělat kariéru v základním školství.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Jihoafrický znakový jazyk byl oficiálně uznán
20/03/2018 13:51vložil(a) webmaster
ze zahraničíJihoafrický znakový jazyk (SASL) byl oficiálně uznán jako domovský jazyk ve vzdělávacím systému země.

Lucky Ditaunyane, který je mluvčí výboru pro zajištění kvality výuky (Umalusi), uvedl: neslyšící studenti se už  v Jihoafrické republice nemusí cítit jako cizinci ve vlastní zemi. Mohou uplatnit svá práva, aby mohli studovat ve svém jazyce.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Helga Stevens kandiduje na funkci předsedkyně Evropského parlamentu v Bruselu
20/01/2017 09:34vložil(a) webmaster
ze zahraničíNeslyšící belgičanka Helga Stevens je členkou skupiny ECR (Evropští konzervativci a reformisté – je to politická skupina v Evropském parlamentu, která vyznává euroskepsi, antifederalismus a konzervatismus). Je úspěšnou političkou, skvělým člověkem a kandidátkou na předsedkyni Evropského parlamentu. Je známá pro svou práci  v boji za práva osob se zdravotním postižením.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Třináct neslyšících právníků bude pracovat u Nejvyššího soudu USA
10/05/2016 09:35vložil(a) webmaster
ze zahraničíV úterý dne 19. dubna v 10 hodin dopoledne bude v budově Nejvyššího soudu Spojených států amerických veřejný ceremoniál, při kterém každoročně přísahají až čtyři tisíce právníků  na svoji čest ve své budoucí práci u soudu. Tentokrát se připojí i třináct neslyšících a nedoslýchavých právníků. Vrchní soud poskytne pro tyto právníky dva tlumočníky a zvláštní soudní zapisovatelku, která bude psát živé titulky v reálném čase.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Neslyšící studenti na Novém Zénandu povinně skládají zkoušky ze znakového jazyka
10/05/2016 09:30vložil(a) webmaster
ze zahraničíOd letošního roku na Novém Zelándu neslyšící studenti na střední škole povinně skládají zkoušky ze znakového jazyka

Novozelándský znakový jazyk (NZLS) od roku 2006 platí oficiálně jako úřední jazyk. Letos tam budou slavit kulaté desetileté výročí v rámci týdne znakového jazyka od 9. do 15. května.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Turecko dějištěm setkání neslyšících z celého světa
10/08/2015 09:11vložil(a) webmaster
ze zahraničíV Turecku v hlavním městě Istanbul se na konci července soustředilo nejvíc neslyšících z celého světa.

Od 19. do 25. července proběhl světový kemp pro neslyšící mládež od 18 do 30 let, který byl uzavřen valnou hromadou a volbou nového výboru. Novou prezidentkou WFDYS – Světové federace neslyšících – sekce mládež se stala Finka Cecilia Hanhikoski. Sedmičlenný výbor doplňují mladí členové ze Švédska, Velké Británie, Uruguayi, Ghany, Austrálie a Nového Zélandu. Světového kempu pro mládež se zúčastnili také čeští zástupci – Anna Pangrácová a Tomáš Jelínek.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Ruská televize spustila dětský kanál ve znakovém jazyce
01/08/2015 09:01vložil(a) webmaster
ze zahraničíNa svátek dětí, 1. června spustila ruská televize 1HDTV, specializující se na satelitní a kabelové vysílání, nový kanál “Red” speciálně pro děti neslyšící a s jiným sluchovým postižením. Na kanálu běží různé pořady přeložené do znakového jazyka.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Výuková hra "Sign Ninja"
10/04/2015 09:19vložil(a) webmaster
ze zahraničíNa Novém Zélandu vytvořili zábavnou výukovou hru “Sign Ninja”, zaměřenou na znakový jazyk. Myšlenkou hry je, že člověk má sílu ve svých rukách a právě tuto sílu po dobu hraní využívá. Prostřednictvím hry se mohou hráči učit, procvičovat a objevovat novozélandský znakový jazyk, jazyk komunity neslyšících na Novém Zélandu.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Švédové tlumočí do ZJ písničky pro Eurovizi
23/03/2015 15:40vložil(a) webmaster
ze zahraničíV letošním národním kole soutěže Eurovision Song Contest bojovalo několik písní. Televize připravila i překlad písní do znakového jazyka, které úplně zastínily tlumočené zpěváky. Všechny svým výkonem předčil tlumočník Tommy Krångh, který do švédského znakového jazyka přeložil pro neslyšící píseň Meet Me in The Old Town.

Jeho výkon se stal hitem internetu.
0 příspěvkůEmail Print

  starší>>
Login 
Přihlašovací jméno:

Heslo:

zapamatovat Zaregistruj se, je to zdarma!
Zapomněl(a) jsi heslo?

jsme na facebooku 

uživatelé 
Online
registrovaní: 0
neregistrovaní: 8
celkem: 8
Přihlášení

ikonka 

aktuality 
Vánoční pohádky pro neslyšící v ČT
EUDY projekt workshop 17.-18.9.2021
Koronavirus v září
Konference INSPO o technologiích pro osoby se spe
Hudební videoklipy pro neslyšící
Weblíčko
Srí Lanka uzná znakový jazyk
Collins Mutindi překládá hudbu do znakového ja
Sociální služby Tichého světa v době covidov
Slovenský znakový jazyk byl kodifikován

RSS kanály 

[CNW:Counter]