zprávy, oznámení

 
Vánoční pohádky pro neslyšící v ČT
24/12/2021 12:50vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníČeská televize v letošním vánočním vysílání uvede všechny dostud natočené pohádky pro neslyšící v ČZJ.

Letoční premiérovou pohádku O kouzelné rybí kostičce uvede na Štědrý den v 12:50
celý text.. 1 příspěvkůEmail Print
Koronavirus v září
06/09/2021 10:06vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníČeský premiér Andrej Babiš v neděli potvrdil, že od 20. září 2021 začne očkování 3. dávkou. Další očkovací fáze se týká především osob starších 65 let a obyvatel v institucích jako jsou léčebny dlouhodobě nemocných nebo domovy pro osoby se zdravotním postižením. Očkování 3. dávkou již zavedlo několik zemí, mezi nimi např. Rakousko, Izrael, Německo a USA.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Sociální služby Tichého světa v době covidové
20/01/2021 13:40vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníV České republice žije zhruba půl milionu osob se sluchovým postižením, pro které může být běžná
komunikace se slyšícím světem větší či menší překážkou. V době covidové, kdy mají ztíženou možnost
odezírání a na všechny působí izolace a osamělost, je vše ale ještě o mnoho těžší. Tichý svět nabízí
své služby a podporu lidem se sluchovým postižením
na pobočkách v deseti krajích. Co přesně obsahují služby, které Tichý svět provozuje, a jak je mohou
klienti využít, popisují jejich vedoucí.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Smět se bude jen do práce a na procházku, obchody zavřou.
22/10/2020 09:27vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníOd čtvrtka začne platit omezení volného pohybu v podobném rozsahu jako na jaře – bude možné chodit do práce, na vycházky a na nákupy. Bude však uzavřen maloobchod s výjimkou prodejen základního sortimentu. Rozhodla o tom vláda, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dosavadní opatření proti šíření nového typu koronaviru zatím nezabrala. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) odmítl, že by nová opatření bylo možné označit jako lockdown, ten by podle něj byl ještě přísnější.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Nová opatření proti koronaviru od 12. 10. 2020
09/10/2020 14:25vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníMinistři zdravotnictví a školství představili nová opatření proti koronaviru. „Od pondělí příštího týdne dojde k zavření prakticky všech kulturních událostí, divadel, kin tak, abychom volnočasové aktivity omezili na 14 dnů,“ uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Už od pátku budou ale platit omezení v restauracích. Uzavřou se i vnitřní sportoviště. Lidé tak budou moci sportovat pouze venku do maximálního počtu 20 lidí. Na 14 dní chce ministr zdravotnictví zakázat i návštěvy v domovech pro seniory. Vyhlásil i řadu dalších opatření.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Ombudsman zřídil infolinku pro osoby se sluchovým postižením
11/08/2020 11:14vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníKancelář veřejného ochránce práv nově zřídila infolinku pro osoby se sluchovým postižením. Infolinka funguje od července 2020 a probíhá prostřednictvím transkriptu. Je určena nejen osobám, které mají sluchové postižení či potíže, ale i cizincům, kteří nerozumí plně českému jazyku.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Informační linky k onemocnění COVID-19 mohou použít díky online přepisu hovoru i neslyšící
05/05/2020 13:47vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníPraha, 28.4.2020 – Službu online doslovného přepisu ke speciálním telefonickým informačním linkám k onemocnění COVID-19 nabízí již řada krajských hygienických stanic, zdravotních pojišťoven, krajských úřadů, Ministerstvo zdravotnictví, Státní zdravotní ústav, Úřad práce. Zjišťuje ji sociální podnik Transkript online a je určena lidem neslyšícím, nedoslýchavým, nebo také těm, kteří preferují psanou formu projevu. Nejčastěji ji využívají klienti Úřadu práce.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Přehled změn u příspěvků na kompenzační pomůcky
06/02/2020 15:47vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníOd prosince 2019 jsou nové změny. Změny se týkají především kompenzačních pomůcek pro osoby se sluchovou vadou. Jaké jsou to změny?

Upozornění

Mnohá média přinášejí špatné informace, například o tom, že pojišťovny budou nově proplácet sluchadla na obě uši nebo že dospělí dosáhnou na kochleární implantát (KI). Nyní uvedeme na pravou míru, na co my, lidé se sluchovou vadou, máme a budeme mít nárok.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Čichové pexeso nebo největší semeno na světě? INSPO ukáže, jak poznávat květiny všemi smysly
18/03/2019 13:20vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníPraha, 7. března 2019 – Květiny k našim životům patří stejně jako jídlo či spánek. Vyznáváme s nimi lásku, utěšujeme jimi smutek, zdobíme s nimi místa, kde žijeme. Květiny však nejsou jen potěchou pro oči a náš život ovlivňují i všemi dalšími smysly. I proto připravuje Botanická zahrada Praha zvláštní programy pro osoby se speciálními potřebami, z nichž část představí i na blížící se konferenci INSPO.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Začala registrace na konferenci INSPO 2019
07/01/2019 10:11vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníPraha, 7. ledna 2019 - Registraci účastníků konference INSPO 2019 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 19. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Tiché osudy aneb Neslyšící vyprávějí
30/10/2018 08:08vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníTichý svět v průběhu roku 2018 představuje 12 neslyšících osobností.

Co se vám vybaví, když se řekne „neslyšící“? Někdo si možná vzpomene na olympionika, bobistu Jakuba Noska, jinému před očima oživnou vtipné scénky ze seriálu Čtvrtá hvězda. Ale chcete do světa neslyšících proniknout trochu hlouběji? Společnost Tichý svět ve spolupráci s Hatefree Culture spustila kampaň Tiché osudy, která v průběhu roku 2018 představuje 12 neslyšících osobností.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Královská cesta pro neslyšící
19/09/2018 15:00vložil(a) webmaster
zprávy, oznámeníMuzeum hlavního města Prahy, Centrum pro dětský sluch Tamtam a Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s.

vás společně zvou na interaktivní program tlumočený do českého znakového jazyka Královská cesta.

Doprovodný program rozvíjející pozorovací a prostorové schopnosti dětí. Děti se seznámí stručně s Langweilovým modelem a podrobněji s s důvodem vzniku Královské cesty a s její trasou a uvědomí si detaily své každodenní trasy do školy, na nákup, na hřiště apod.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print

  starší>>
Login 
Přihlašovací jméno:

Heslo:

zapamatovat Zaregistruj se, je to zdarma!
Zapomněl(a) jsi heslo?

jsme na facebooku 

uživatelé 
Online
registrovaní: 0
neregistrovaní: 4
celkem: 4
Přihlášení

ikonka 

aktuality 

RSS kanály 

[CNW:Counter]