nové publikace

 
Informace o nové knížce
29/08/2019 10:18vložil(a) webmaster
nové publikaceKnížka je vydaná pod titulem Česko-polské dialogy z oblasti sluchově postižených v roce 2019.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Malý průvodce pomocí neslyšícím v rozvojových zemích
01/02/2017 19:48vložil(a) nsn
nové publikaceNová publikace s titulem Malý průvodce pomocí neslyšícím v rozvojových zemích byla vydána začátkem roku 2017.

Publikace v několika krátkých kapitolách umožňuje nahlédnout do oblasti rozvojové pomoci v rozvojových zemích, které jsou černo-bílými obrysy v globální problematice neslyšících. Úvod ukazuje část z historie pomoci neslyšícím a začátky Světové federace neslyšících, kdy okolí vnímalo neslyšící jako Malý svět.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Kalendář spojuje svět neslyšících a slyšících
30/11/2016 13:12vložil(a) webmaster
nové publikaceTichý svět již deset let svou činností podporuje neslyšící. Na rok 2017 vydal kalendář, který obsahuje portréty dvojic osobností stejných profesí, a stírá tak hranice mezi světem slyšících a neslyšících. Kalendář představuje úspěšné fotografy, moderátory, herce, učitele, kameramany, modely, sportovce, spisovatele… Pro volbu povolání je důležitá láska k dané profesi bez ohledu na stav sluchu.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
KAPIČKY TICHA - básnická sbírka Elišky Vyorálkové
29/10/2016 20:51vložil(a) EIKMS
nové publikacePřed několika dny jsme odstartovali projekt - vydání knihy básní neslyšící básnířky Elišky Vyorálkové KAPIČKY TICHA, zde odkaz - http://knizni-starter.cz/projekty/25-kapicky-ticha.html.

Ti kdož chodí na naše vernisáže a koncerty se již mohli s některou z básní seznámit.

Jak již víte, jsme nezisková organizace a na každý projekt musíme shánět dotace, granty a sponzorské dary. Prostřednictvím webu Knižní startér sbíráme finanční prostředky na vydání knihy básní. Pod odkazem (viz výše) naleznete krátkou anotaci o knize a autorce.

Děkujeme za příspěvek.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Letní číslo Gongu
04/07/2016 10:18vložil(a) webmaster
nové publikaceDaří se posunovat hranice vnímání problematiky sluchových vad a lepší komunikace mezi neslyšícími a slyšící veřejností, potvrzuje něklik článků.

Začátek prázdnin je už tradičně spojený s novým číslem našeho časopisu. Věřím, že všem jeho čtenářům i tentokrát přinášíme zajímavé informace. Mnozí si s radostí přečtou o úspěších svých nadějí (dětí a studentů) na poli kulturním, sportovním, řemeslném i společenském. Další se dozvědí zajímavé informace spojené třeba se vzděláváním dětí s vadami sluchu a kdo a kdy má nárok na ošetřovné. Nechybí ani zamyšlení stélách autorů, křížovka a sport.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Vychází nová UNIE!
01/06/2016 15:53vložil(a) webmaster
nové publikacePo dlouhé pauze opět vychází časopis UNIE. Časopis vychází k 25. výročí ČUN a bude opět vycházet, protentokrát ale v elektronické podobě. Záměrem tohoto časopisu je postupně se přizpůsobovat osobám se sluchovým postižením, které preferují komunikaci v českém znakovém jazyce.

Je známým faktem, že rušit něco, ikdyž to funguje je jednoduché. Jednodušší než něco znovu vytvářet a obnovovat. To je i přápad časopisu UNIE, na které jsme netrpělivě čekali a nakonec se dočkali.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Tichonovinky získal druhé místo
09/05/2016 16:11vložil(a) webmaster
nové publikaceElektronický časopis Tichovinky včera získal stříbro v kategorii "nejlepší firemní periodikum v neziskovém sektoru" v prestižní soutěži Zlatý středník 2015. Elektronický časopis vydává obecně prospěšná společnost Tichý svět a zdarma ho rozesílá svým sponzorům, dárcům, partnerům a příznivcům jednou za čtvrt roku. Porota hodnotila časopisy jak po textové, tak po grafické stránce. Na přípravě časopisu se podílejí slyšící i neslyšící zaměstnanci Tichého světa. Cenu Zlatý středník udělil PR klub letos již počtrnácté.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Črepiny hluchoty
10/01/2016 09:24vložil(a) webmaster
nové publikaceVychází kniha “Črepiny hluchoty” (Střepiny hluchoty) (2015, 154 s., ISBN 978-80-969695-6-2), kterou napsala 30-letá neslyšící Veronika Vojtechovská. Metaforický název knihy má vyjadřovat záměr a úkol této publikace. Rozbitá a znovu ze střepů slepená váza zůstane pozmanenaná stejně jako jsou neslyšící navždy ovlivnění svojí poruchou. Přesto ale ta slepená váza může plnit svůj účel a zachovat si svojí krásu, jen jiným způsobem. Stejně tak i neslyšící žijí plnohodnotné životy, ale jejich svět a prožívání se od prožívání ostatních v mnohém liší.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Dítě se sluchovým postižením v MŠ a ZŠ
01/12/2015 11:04vložil(a) webmaster
nové publikaceZávažné postižení sluchu není automaticky „vstupenkou“ do speciální školy. Podle psycholožky Ivy Jungwirthové téměř u všech dětí, které špatně slyší, stojí za to pokusit se o integraci do běžné školy.

Autorka vysvětluje, co s sebou nese vada sluchu, provází čtenáře přehledem pomůcek, které děti s vadou sluchu používají, a podrobně rozebírá výchovně-vzdělávací proces ve škole. Zdůrazňuje důležitost komunikace školy s rodiči a také s odborníky, provádí čtenáře možnostmi, které dává současná legislativa, a nabízí zkušenosti a návody z praxe.
brož., 192 s., 329 Kč
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Kalendář Tichá místa 2016 již v prodeji
05/11/2015 09:23vložil(a) webmaster
nové publikaceChcete podpořit neslyšící a zároveň získat originální dárek? Pořiďte si kalendář Tichá místa 2016, který právě vydala společnost Tichý svět. Letošní kalendář obsahuje portréty třinácti známých hereček a herců, kteří dovolili poodhalit své soukromí a nechali se vyfotografovat na
místech jim blízkých. Výtěžek z prodeje kalendáře podpoří projekty obecně prospěšné společnosti Tichý svět, která poskytuje komplexní služby neslyšícím v České republice.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Kalendář Tichá místa 2016 poodkrývá soukromí známých osobností
22/10/2015 09:22vložil(a) webmaster
nové publikaceSpolečnost Tichý svět vydala další z řady charitativních kalendářů. Kalendář Tichá místa 2016 obsahuje portréty Táni Fischerové, Jany Švandové, Jitky Asterové, Anny Polívkové,
Lindy Rybové, Lenky Zahradnické, Martina Dejdara, Radima Fialy, Václava Vydry, Lukáše Pavláska, Ondřeje Neffa, Jana Přeučila a Filipa Tomsy.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print
Adresář služeb pro neslyšící a nedoslýchavé osoby
22/10/2015 09:21vložil(a) webmaster
nové publikaceNově vzniklý adresář nabízí ucelený přehled institucí a organizací, které v pardubickém regionu poskytují služby dané cílové skupině, případně mají přesah do sousedních obcí a měst.
celý text.. 0 příspěvkůEmail Print

  starší>>
Login 
Přihlašovací jméno:

Heslo:

zapamatovat Zaregistruj se, je to zdarma!
Zapomněl(a) jsi heslo?

jsme na facebooku 

uživatelé 
Online
registrovaní: 0
neregistrovaní: 16
celkem: 16
Přihlášení

ikonka 

aktuality 

RSS kanály 

[CNW:Counter]