Letitá textová informační služba na televizních obrazovkách, známá jako teletext, odchází do historie. Tedy alespoň ve Velké Británii. Nedokázala si na sebe vydělat, a tak mizí z analogového i digitálního vysílání. Informovala o tom stanice BBC.
O ukončení služby rozhodla společnost Teletext UK, která vlastní licenci na provozování teletextu pro celé území Velké Británie. Provoz až dosud financovala z reklamního obsahu. Reklamy však výrazně ubylo a náklady na celou širokou nabídku nedokázala zaplatit.
Od středy 16. prosince se proto pod tlačítkem teletext na dálkovém ovladači ukrývají už jen komerční služby, které nespoléhají jen na výnosy z prodeje inzerce.
Pro diváky to znamená, že se místo aktuálního zpravodajství budou muset spokojit s nabídkami zájezdů, dostihovými sázkami, chatem a seznamkou. Jediná nekomerční služba, která zůstává,
jsou skryté titulky pro neslyšící v analogovém vysílání. Skryté titulky pro celoplošné stanice totiž dodává londýnská firma ITFC, titulky u regionálního vysílání si zajišťují televizní společnosti samy.Obchodní model teletextu doplatil také na rozvíjející se připojení k internetu v domácnostech. Diváci už zkrátka nehledali informace o příletech a odletech letadel na teletextu, ale na webových stránkách letiště. Zájem o zprávy na teletextu také klesal s prudkým rozmachem mobilních služeb.
Na britských ostrovech byl teletext vysílán od počátku osmdesátých let. Nejprve si ho stanice zajišťovaly samy, později telekomunikační regulátor Ofcom přidělil licenci firmě Teletext UK, kterou společně založili britští vydavatelé novin Daily Mail, Mail on Sunday a Evening Standard.
Velká Británie není jedinou zemí, kde teletext končí. Už 30. září 2009 ho vypnula Austrálie, kde byla důvodem celková zastaralost a opotřebení techniky, na kterou služba spoléhala od konce 70. let minulého století.