Již téměř 50 přepisů mluvené řeči na akcích nejrůznějšího druhu, které oblastní organizace Praha České unie neslyšících uskutečnila díky podpoře Nadace Vodafone ČR, poskytlo dostatek poznatků o významu této služby pro neslyšící osoby.
Nyní ČUN připravuje projekt ve spolupráci s Agenturou profesního poradenství pro Neslyšící, který by měl umožnit, aby vzdělávací kurzy a poradenské služby APPN mohli využívat nejen neslyšící lidé používající znakový jazyk, ale i ostatní, kteří ovládají češtinu. Pro zjištění zájmu o takovou službu připravila ČUN dotazník.
Projekt s názvem „Přepis mluvené řeči jako podpora pro uplatnění osob se sluchovým postižením na trhu práce“ se bude ucházet o podporu v rámci Evropského sociálního fondu. Navázal by na již probíhající projekt Simultánní přepis mluvené řeči (viz
www.prepis.cun.cz) , který podpořila Nadace Vodafone ČR.
Jeho součástí by bylo zřízení přepisovacího centra, které by sloužilo pro zprostředkování přepisovatelů a pro on-line přepis na dálku přes internet. Přepis by mohl být využíván v průběhu projektu neslyšícími účastníky projektu bezplatně při přípravě na zaměstnání, při hledání vhodného zaměstnání, při komunikaci v zaměstnání, při školení a pracovních poradách a podobně.
Pro přípravu projektu je důležité zjistit, jaký by byl zájem o účast v tomto projektu. Autoři projektu proto uvítají, když vyplníte tento dotazník. Všichni respondentni, kteří uvedou v dotazníku svůj kontakt, budou zařazeni do slosování o hezké ceny, které věnovala Česká unie neslyšících, oblastní organizace Praha a APPN, o.s.
Do projektu se budou moci zapojit sice v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita v letech 2010 až 2011 pouze neslyšící osoby s trvalým bydlištěm nebo pracující na území hlavního města Prahy, ale s ohledem na jeho možné budoucí rozšíření do celé republiky jsou vítány i názory ostatních.
Dotazník najdete na www:
http://www.prepis.cun.cz/dotaznik-simultanni-prepis/Tým realizátorů simultánního přepisu