zobrazeno: 1601x
02/04/2013 15:43

MS neslyšících v běhu na lyžích ovládli Rusové

V ruském městě Uvat se konalo od 10. do 20. března 2013  první Mistrovství světa neslyšících v běhu na lyžích, kterého se zúčastnilo 5 států – domácí Rusko, Ukrajina, Turecko, Kazachstán a Amerika.

Celkem tam bylo pět různých závodních disciplín. Všechny disciplíny ovládli Rusové.

zvětšit video

Z mužů byl nejlepší Rus Sergey Ermilov, který vyhrál závod jednotlivců v klasickém běhu na 10 km, skiatlon 10 x 10km a závod s hromadným startem 30 km. Závod ve sprintu 1,2 km vyhrál jiný Rus Aleksei Groshev.

V kategorii ženy vyhrála všechny čtyři závody Ruska Raisa Golovina - závod jednotlivců v klasickém běhu na 5 km, sprint 1,2 km, skiatlon 5 x 5 km a závod s hromadným startem 15 km.

Štafetu také ovládli Rusové. V kategorii muži 3 x 10 km vyhrála zlatou medaili ruská sestava: Kuznetcov, Maiorov a Ermilov. Druhé místo obsadil ukrajinský tým a třetí místo turecký tým. V kategorii ženy doběhla pro zlato ženská trojice ve složení Belova, Smirnova a Golovina. Druhé místo patřilo Ukrajině a třetí místo rusko-ukrajinskému týmu.
zdroj: wdccsc.ru, zpravy-pro-neslysici.cz